FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

fue-3-2-asama

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ
FUE yöntemi günümüzde en çok tercih edilen. En son teknoloji olup bundan önceki yöntemlere göre daha doğal sonuçları veren işlemdir. Türkiye dünyada bu yöntemi uygulayabilen en önemli ülkelerden biridir. Araştırmalara ve sonuçlara bakıldığında en doğal görünümü veren ve hasta memnuniyetinin en üst seviyede olduğu görülmektedir. FUE yönteminde donör alanda neşter kullanılmadığından FUT tekniğindeki gibi kesim ve dikiş izi yoktur.

1.AŞAMA

fue-4-1-asama

1.AŞAMA
Muayene (saç analizi) ile başlayıp. Kafanın iki kulak arasındaki ense bölümünün (donör alanın) lokal anestezi uyğulanarak uyuşturulmasından sonra mikro-motor ile özel punch’lar kullanılarak greftlerin çıkarılması tekli ve çoklu greftlere ayrılarak sayılması petrilerde özel solüsyona alınması ile son bulmaktadır.

2.AŞAMA

fue-3-2-asama

2. AŞAMA
Bu aşamada öncelikle hastanın isteğine ve yüz yapısına göre cizim yapılarak saç şekli belirlenir. Bu aşamada’da anestezi uygulandığından ağrı ve acı hissedilmez.

Donör lanından alınan greftlerin sayısı ve kalınlığına göre belirlenen çizgi doğrultusunda uygun kanallar açılarak işlem biter

3. AŞAMA

fue-3-asama

3. AŞAMA

İşlemin son aşaması olan ekim aşamasıdır.Donör alandan alınan greflerin (şaç köklerinin)doğal görünümü oluştura bilmesi için açılan kanalların 1.ve 2. sıralarına tekli greflerin tercih edilmesi gerekmektedir.Sonrasında çoklu greftlerle ekime devam edilir.